Bozköy, Niğde ilinin Çiftlik ilçesine bağlı bir beldedir. 4.777 nüfusu ile ilçenin en büyük yerleşim yeridir. 1999 yılında belde olan Bozköy’ün ilk belediye başkanı Ferit Tekeli’dir. Bugünkü belediye başkanı ise 31 Mart 2014 seçimleriyle Hüseyin Aslan’ın yerine gelen Yalçın Tekeli’dir.Kasabanın geçmişiyle ilgili pek bilgi bulunmasa da ilk isminin Gelemiş olduğu bilinmektedir. Gelemiş, kayabaşı ismiyle anılan tepenin yamacında kurulmuştur. Bozköy de ise daha çok düz ve geniş alanda yerleşim vardır. Bugün eski Bozköy’de yani Gelemiş’te birkaç ev dışında neredeyse bütün evler terk edilmiştir. Kasabada 3 cami, 3 okul, 1 aile hekimliği ve 2012 yılında yapılan bir kültür merkezi bulunmaktadır. Ayrıca ikisi belediyeye birisi özel olmak üzere 3 düğün salonu bulunmaktadır.

Bozköy üç mahalleden oluşmaktadır. Bunlar; Hayrat ismiyle bilinen Yeşilyurt Mahallesi, Gelemişi’de içine alan Yenice Mahallesi ve Yenikent Mahallesidir. Bu üç mahalle içinde ise en kalabalık nüfus Yenikent’de, en az nüfus ise Yeşilyurt’ta yerleşmiştir. Yeşilyurt Mahallesinde; Mehmet Akif Ersoy Camii(2003) ve yine aynı isimle Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bulunmaktadır. Bölge bu ismini günümüzdeki Mehmet Akif Camii’nin avlusunda bulunan havuzlu çeşmeden almıştır. 2003 yılında başlanan cami yapımı nedeniyle çeşme bulunduğu yerden yaklaşık 1 km uzağa götürülmüştür. Caminin yanında ve okulun aşağısında bir futbol sahası bulunmaktadır. Zaten mahallenin merkezi de bu üç yapı arasında toplanmıştır. Ayrıca Hayrat, Çatak küme evlerini de içinde barındırmaktadır.

Yenikent ise kasabanın asıl merkezini oluşturmaktadır. Burada ise en büyük cami olan Merkez Camii, Yukarı(Eski) Cami, Bozköy ortaokulu ve Bozköy ilkokulu bulunmaktadır. Eski köyü de içinde bulunduran mahalle kasabanın en büyük ve geniş alana yayılmış yerleşim yeridir. Yenice, Niğde yolu üzeri bir uzanışa sahiptir. Ahmet Nazmi Filibeli okulu burada bulunmaktadır.